Gólyaavató a Baross úton

A Székhelyintézményben megtartott gólyaavatón az új elsőéveseket hivatalosan is a kollégium tanulójává szenteltük. Az eseményt megelőzően a csapatokra felosztott újoncoknak előzetes feladatokat kellett teljesíteniük. Például: tánc betanulása, versírás, gólyaszülő választás.

A kollégium ebédlőjében lebonyolított gólyaavató a feladatok bemutatásával kezdődött, majd a játékos feladványok következtek. Ezek megoldásához olykor csapatjáték, máskor meg egyéni ügyeskedés kellett. A lezáró kihívás a lavórtartás volt, ami már hagyománnyá vált a kollégiumban.

Ezt követte az avató ceremónia, amikor a diákok fél lábon állva, a „gólyaszülők” társaságában elmondták az esküt és ezzel hivatalosan is a kollégium tanulóivá, lakóivá váltak.

Az eredményhirdetés után a helyezettek megkapták megérdemelt jutalmukat, ez kinek egy tábla csoki, kinek pedig a helyszín feltakarítása volt.

Barta Zoltán