Kemény játék a kosártornán

A Tiszaparti tagintézmény immár a IV. kollégiumi kosárlabda tornát szervezte meg. A megnyitót követően a Gyermekváros utcai tagintézmény a Bán út csapatával szemben Bokor Milán vezetésével 26:8 arányban nyert.

Ezt követte a Tiszaparti – Székhelyintézmény összecsapása. Antal László kiemelkedő teljesítményének köszönhetően – 31 pontot szerzett – a tiszapartisok győzedelmeskedtek. A harmadik helyért így a Bán út és a Székhelyintézmény csapata mérkőzött meg, melyen a Bán útiak győztek.

A döntőt a Gyermekváros és a Tiszaparti vívta. Nagy volt a tét, valószínű ennek köszönhető, hogy a Gyermekváros csapata igen keményen, néhány esetben durván védekezett. Sajnos többen megsérültek a tiszapartisok közül. Végül Bokor Milán kitűnő játékának köszönhetően a Gyermekváros 31:20 arányban győzedelmeskedett.

A torna legeredményesebb játékosa Antal László lett 41 ponttal, a Tiszaparti tagintézmény csapatából.

A kosárlabda torna végeredménye:

1. Gyermekváros utca (Bokor Milán, Lakatos László, Kovács Dávid, Sasvári István, Geszti Ádám, Botos Ábel).

2. Tiszaparti (Antal László, Ferenczi Márton, Nagy Gábor Alex, Győri Péter, Kovács-Bocskay Vince Timur, Bujda Lajos).

3. Bán út (Sőrés Áron, Mukus Bence, Rafael István, Szilasi Martin, Molnár Attila, Mihálycsik Milán, Lévai Péter).

4. Székhelyintézmény (Bagi András, Bugyik Martin, Balogh Simon, Zseni Csaba, Vitos Máté, Sőrés Márton).

A játékosok a Városi Kollégium Diákszövetségének támogatásával éremdíjazásban részesültek, valamint energiapótlásként gyümölcsöt is – szőlőt, banánt, körtét, almát – kaptak.

A torna szervezésében sokat segített a diákok közül Fekete Renáta és Bernáth Balázs.

Bízunk benne, hogy legközelebb a sportszerűség diadalmaskodik majd a tornán a játékosok között, amely az ellenfél tiszteletén alapuló becsületes hozzáálláson alapuló, szabálykövető versenyzést jelent.

Székely Irén szervező

kosárlabda