Csendélettel versenyeztek

A Magyar Festészet Napjához kapcsolódva ismét megrendeztük az intézményi festőversenyt. Mindhárom tagintézményből érkeztek versenyzők, akik között akadt hobbiból rajzoló is, de főként már valamilyen szakmai háttérrel rendelkező széchenyis, magiszteres, építő- és faiparis rajz szakos diákokat delegált a tagintézményük.

Két csendéleti beállítás közül lehetett választani, és két óra alatt kellett megfesteni a versenyműveket aquarellel, pasztellel, vagy akrillal. Volt, aki szénnel, és volt, aki színes ceruzával dolgozott. Nagyon színvonalas alkotások születtek, a zsűri – két széchenyis rajzos tizedik évfolyamos tanuló – nagyon megdicsérte a versenyzőket, mert többnyire olyan műveket láttak, ahogyan őket is tanítják a festészet órákon. A Diákszövetség csokoládéval jutalmazta meg a résztvevőket, az intézménytől pedig az első három nyertes rajzmappát kapott.

1. hely: Pethő Nóra (Székhelyintézmény)

2. hely: Szepcsik Alexandra (Székhelyintézmény)

3. hely: Árvai Viola (Gyermekváros utcai tagintézmény)

Különdíj: Dósa Viktória (Székhelyintézmény)