Korszerűbb vizesblokk (is) kellene!

A vármegyei diákparlamentre készülve közgyűlést tartottunk a Székhelyintézményben. Az elhangzott problémákat Ecsegi Zsombor elnök viszi tovább majd a magasabb fórumra.

A felmerült problémák: a kollégiumi vizes vizesblokkok felújítására nagy szükség lenne, ahogy a konyhák korszerűsítése, a hűtők cseréje is aktuálissá vált. Ezen kívül a lakószobákban az ágyak minősége is kívánnivalót hagy maga után. A közgyűlés javasolja a kollégiumok infrastruktúrájának államilag támogatott fejlesztését, a minőségi lakhatási és tanulási körülmények megteremtését.

Végül felvetődött a diákönkormányzatok rendelkezésére álló pénzügyi támogatás mértékének növelése, mivel az utóbbi időben elvesztette értékét, így a mostani gazdasági helyzetben erősen korlátozza a kollégisták lehetőségeit.

Moldvai Éva