Önismerettel a munka világába

Pályaorientációs előadást tartott a Székhelyintézményben Árvai Alíz, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat munkatársa.

Az előadó hangsúlyozta: az önismeret fontos már a pályaválasztás során is, mert így minden tanuló a képességeinek megfelelő szakmát választhatja. Az önismeret a munka világában való helytálláshoz is szükséges, mivel minden közösségben új szakmai és emberi képességek használatára van szükség.

Árvai Alíz ismertette, hogy a középiskola után milyen lehetőségek közül választhatnak a tanulók a felsőoktatás, a szakképzés vagy a munka világában. Mindháromnál kiemelte a munka világába való belépés útját az önéletrajz-írástól kezdve a munkavállaló kiválasztásának szempontjain keresztül az állásinterjú rejtelmein át a munkahelyen való helytállásig. Az előadó a program végén válaszolt a témával kapcsolatban felvetődött kérdésekre.

Bokor Aliz

statisztika