Beköltözés „Gólyaváró”-val

Huszonöt kilencedikes tanuló költözött be a nyári szünet után tagintézményünkbe. Tizenöt lány, 10 fiú, többségében a Verseghy Ferenc és a Tiszaparti gimnázium tanulói. A sportoló kollégisták a Vargába, Széchenyibe, Jendrassikba és a Pálfyba járnak, vízilabdások és röplabdások. A csoport nagy része az általános iskolában kitűnő és jeles tanuló volt, amit szeretnének itt is elérni. Céljuk az egyetemi továbbtanulás. Előtte nyelvvizsgákat is szeretnének letenni. Egyik művészeti ágat sem művelik, igazi reál-csoport. A „Gólyatábor” ideje alatt városnéző sétán vettek részt, és az ünnepélyes tanévnyitón a Gyermekváros úti tagintézményben. A Tiszapart moziban a Zanox c. magyar filmet nézték meg és a DÖK-ösökkel ismerkedős játékokat játszottak.

Augusztus 31-én beköltöztek a felsőbb évesek is. Az ismerős környezetben gyorsan ment az elhelyezkedés, a szülők is feljöhettek az épületbe, megnézhették gyermekeik szobáit. Megtartottuk első rendezvényünket, a „Gólyavárót”. Bemutatkozott Fejes Edit tanárnő, az új tagintézmény-vezető, és az új nevelőtanár, Ibrányi-Libor Adrienn. A régi tanárok is elmondták, hogy idén milyen foglalkozásokat tartanak, milyen tantárgyak tanulásában tudnak segíteni. Őket a kilencedikesek bemutatása követte. Ezek után elkezdődött a 2022-23-as tanév.

M. R.