Hasznos tudnivalók az újraélesztésről

Az egészségügyi témahéten előadást tartottunk az újraélesztésről. Aktualitását a „Word Restartart a heart day ”, vagyis az Újraélesztés Világnapja adta.

A téma iránt érdeklődő diákjaink a gyakorlatban és elméletben is bemutathatták tudásukat. A programot YouTube videókkal is színesítettük, ehhez segítségünkre volt az Országos Mentőszolgálat által készített két kampányfilm. „Tartsd életben! Újraélesztés egyszerűen és gyorsan.” A másik: „Ne parázz, sokkolj! Újraélesztés defibrillátorral.” A kollégisták gyakorolhatták az ájult, illetve az eszméletlen beteg ellátását, valamint a stabil oldalfekvés rejtelmeivel is megismerkedhettek. A foglalkozás lebonyolítását tanulók is segítették: Sipos Zsuzsanna és Illés Elizabet.

Tóthné Német Ildikó ápolónő