Karácsony ukrán vendégekkel

A karácsony nemcsak a keresztény emberek számára fontos ünnep, hanem a világon mindenhol örömnap. Eredeti üzenete valami oknál fogva az évek során kissé elveszett, a szeretet időnként elhalványulni látszik. Fényét azzal tudjuk erősíteni, ha a karácsonyfa alá az ajándékokkal együtt „elhelyezzük” szívünk szétáradó szeretetét is.

Ebben a szellemben rendeztük meg a Székhelyintézményben – ukrán vendégeinkkel együtt – a már hagyománynak számító karácsonyestet. Az irodalmi szakkör színvonalas, megható műsora után Darázs Tibor általános igazgató-helyettes zárta az ünnepséget. Az adventi koszorú harmadik gyertyáját a magyar és az ukrán tanulók együtt gyújtották meg. A vacsora kellemes beszélgetéssel, a közös emlékek felelevenítésével telt.

Farkas Rózsa