Óvatosan a diákcsínnyel!

A Gyermekváros utcai tagintézményben három bűnmegelőzési előadás is lezajlott. Az interaktív csoportfoglalkozásokat a Szolnoki Rendőrkapitányság bűnmegelőzési osztályának előadói tartották a kollégium diákjai számára.

Mindhárom előadást – amelyek általános tudnivalókat tartalmaztak – Bokor Alíz óvodai és iskolai szociális segítő, a Humán Szolgáltató Központ munkatársa szervezte. Az előadások címe volt: „Diákcsíny vagy bűncselekmény?”

A program segítséget nyújtott abban, hogy a diákok tisztában legyenek vele: a legkisebb szabályszegések szabálysértésnek, a nagyobbak pedig bűncselekménynek minősülhetnek, amelyek büntetőjogi felelősséggel járnak. Az előadás-sorozat tavasszal várhatóan további érdekes és hasznos előadásokkal folytatódik majd.

Bokor Alíz