„A jó tanácsokból sosem elég!”

A Gyermekváros utcai tagintézményben pályaorientációs közös programhétvégét tartottunk a jelenlegi és a korábban végzett AJTP-s kollégistákkal.

A hétvégén több célt is szerettünk volna megvalósítani: bemutatni a pályaválasztás, a pénz és a munka világának kapcsolatát, valamint a tanulók pályaválasztási ismereteit bővíteni.

Pénteken Kis-Pál Ilona tanárnő interaktív foglalkozást tartott a munka világáról, este pedig a TISZApART Moziban megtekintettük a Zanox- Kockázatok és mellékhatások című filmet, majd a látottakat megbeszéltük. A film jól rávilágított a függőségeink és a mindennapi teljesítményeink közötti kapcsolatra.

Szombaton a korábbi években végzett, meghívott diákjaink mutatták be azt a felsőoktatási intézményt, ahová jelenleg járnak, vagy azt a területet, ahol jelenleg dolgoznak. Ezt követően válaszoltak a hozzájuk intézett tanulói kérdésekre. Nagyon jó hangulatú, tartalmas beszélgetés alakult ki a kollégistáink és a vendégek között, akik sok hasznosítható tanáccsal szolgáltak.

Kavecsánszki Imre