Két gólkirály a focitornán

A Szolnok Városi Tehetséggondozó Szakkollégium Gyermekváros Utcai Tagintézményében körmérkőzéses rendszerben szerveztük meg a kollégiumi hagyományos, téli teremlabdarúgó-tornát. Mindenki játszott mindenkivel. Játékvezetőnek Mozsár Gergőt kértük fel.

A nyitómérkőzésen a Székhelyintézmény (Jancsovics György, Böröczki Olivér, Berta Tamás 1, Bagi András, Csete Zoltán, Bugyik Martin) lépett pályára. A tanulók neve után, a szerzett gólok száma olvasható, mivel a torna gólkirályát is díjaztuk. A Székhely felett a Bán úti tagintézmény (Finta Levente, Szentesi Tamás 4, Mindák Denisz, Ajtai Antónió 3, Tajti Bence 2 Molnár Bence 2, Bak Roland, Baranyi Martin) 11:1 arányú győzelmet aratott.

A második mérkőzés a házigazda Gyermekváros utcai csapat (Kézi Zoltán, Sasvári István, Paróczai Vajk 1, Árvai Dávid, Geszti Ádám, Borsos Dominik 1, Bakonyi Ádám 1, Botos Ábel) és a Bán útiak között zajlott. Férfias, már-már kemény mérkőzés volt ez, a torna valódi döntője. Magas futballszínvonal jellemezte a kiélezett mérkőzést, 0:0-s félidő után, csak a második félidő derekán indult meg a gólgyártás. Addig helyzet itt, helyzet ott, remekeltek a kapusok mindkét oldalon. Végül 3:0 arányban a házigazdák nyertek a tavalyi kupagyőztesek ellen.

A harmadik mérkőzést 11:0 arányban nyerték a hazaiak a Székhelyintézmény csapatával szemben Sasvári, Paróczai, Borsos, Bakonyi 1-1, Botos 3, Árvai 4 góljaival. A Székhelyintézmény diákjai a bronzérmeket és az ezzel járó oklevelet vehették át, a Bán útiak az ezüstérmeket, míg a torna aranyérmesei és a kupa győztesei a Gyermekváros utcai csapat lett. A gólkirályi címet megosztva kapta Árvai Dávid és Szentesi Tamás 4-4 góllal. Mivel csak egy trófea készült, jó házigazdák lévén, átengedtük a Bán útnak, vigyék haza ők ezt a serleget.

Köszönet illeti Kollár Biankát és Sasvári Simont, akik segítettek a szervezési és adminisztratív feladatok lebonyolításában. Mezősi-Farkas Ildikó tagintézmény- igazgatónk az egész tornát velünk együtt izgulta végig.

A város három különböző pontjáról érkezett kollégistáink a sportszerű játék keménysége mellett, sportbarátságokkal, egymás megismerésével is gazdagodtak. Szervező tanárként köszönöm minden résztvevőnek és segítő kollégának a közreműködést. Találkozzunk jövőre egy újabb férfias tornán!