Díjeső a kollégistáknak

Idén is megrendezte a Szigligeti Színház az Ádámok és Évák Ünnepét. A téma Karinthy Frigyes és művei voltak. Ezekről gondolkodhatott szabadon a 12 színjátszó csoport. Kollégiumunk nem indított önálló csoportot, de a Gyermekváros utcai tagintézmény kollégistái halmozták az elismeréseket.

A legjobb női főszereplő díjat Simon Nikolett kapta, a Szolnoki SZC Kreatív Technikum és Szakképző Iskola Műfordítás című darabjában.

A legjobb férfi főszereplő lett Botos Ábel, a Varga Katalin Gimnázium AJTP-s tanulója.

A legjobb előadás – Villanások egy életből címmel – a Széchenyi István Gimnáziumé volt, amelyben két kollégista is játszott: Czakó Emese és Korbely Kincső.

A legjobb csapat különdíját a Varga Katalin Gimnázium Elmondom hát című előadásával nyerte el. Ebben Botos Ábel mellett Sasvári István is fontos szerepet kapott. Büszkék vagyunk kollégistáinkra, gratulálunk a sikereikhez!

Interjúk: Katona Bence Patrik és Mészáros Bence Fotók: Szolnok TV

Ádámok és Évák