Saját készítésű koszorút vittek

Kézműves foglalkozáson készítettek koszorút a Gyermekváros utcai tagintézmény diákjai az aradi Vértanúk Emléknapjára.

Idén az 1-es csoport vállalta magára a megemlékezés és a koszorúzás „feladatát” az október 6-ai nemzeti gyásznaphoz kapcsolódva. A diákok örültek a felkérésnek és a kézműves szabadidős foglalkozás keretein belül, Szalkó Ildikó Melánia tanárnő mentorálása mellett el is készítették a megemlékezés koszorúját.

A megemlékezés, illetve koszorúzás napján a Gyermekváros utcai tagintézményből közösen gyalogoltunk el a Zagyva-parton található kopjafákhoz. Az eseményen a tagintézmény tanulóközössége szép számmal képviseltette magát.

A Várkonyi tér melletti emlékparkban, a 13 aradi vértanú portréját ábrázoló faragott oszlopoknál Raskó Gábor nevelőtanár, az 1-es csoport vezetője mondta el megemlékező szavait, ismertetve az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc leverése utáni megtorlás áldozatait, majd a diákok elhelyezték a koszorút, és egyperces csenddel, valamint fejhajtással adóztak a vértanúk emléke előtt.

R. G.

Saját készítésű koszorút vittek