AJTP táborban Zánkán

A Gyermekváros úti tagintézménybe 17 tudásra szomjas, új AJTP-s kollégista érkezett. Nyolc lány és kilenc fiú. A partnerintézmény Varga Katalin Gimnáziumban tanuló diákok az Arany János program tanév-előkészítő országos rendezvényén vettek részt a Zánkai Erzsébet-táborban.

Az odautazás ugyan hosszú volt, de jókat lehetett útközben beszélgetni. A sok fával, növénnyel beültetett tábor nagyon szép, ugyanígy az üdülőházak is. Rengeteg szabadidős programunk volt. Ezek egy része a Balaton-parton, ahová lejártunk fürdeni. Kézműves foglalkozásokon vettünk részt, trambulinoztunk, fagyiztunk, de nagy élményt jelentett a hajókirándulás, a kereső és vicces ügyességi feladatok is. Ugyanígy az esti tábortűz.

Reggeli tornával kezdtünk minden napot. A nyitó és záró buli is hangulatosan sikerült. A sok program nagyon jól segítette a csoport összerázódását. Szép volt augusztus 20-án a tűzijáték. A tábor végére mindenki elfáradt, amit nem bántunk, mert kicsit megismertük egymást és Zánkát is.

Kiss Kinga Éva

Zánka 2023